Deskové radiátory

KERMI
KORADO
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Deskové radiátory

Nákup vhodného radiátoru online

Potřebujete nový chladič a rozhodli jste se ho pořídit online? Na webu KAMODY.cz najdete širokou nabídku různých typů.

Nejprve je důležité zjistit, jaký typ radiátoru potřebujete a jaké montážní příslušenství je nutné koupit. Velikost radiátoru by měla odpovídat velikosti místnosti a charakteru vytápěných prostor. V případě starších, nezrekonstruovaných budov je třeba počítat s větší kapacitou radiátoru než v nových domech. Rovněž je důležité brát v úvahu stávající tepelnou izolaci budovy.

Pro optimální výkon vytápění je vhodné při výpočtu trochu přidat. Díky tomu dokážete rychle dosáhnout požadované teploty v místnosti, i když jste doma delší dobu nevytápěli. S těmito informacemi v zádech si můžete být jisti, že váš online nákup radiátoru bude úspěšný.

Široký výběr radiátorů

Naše nabídka zahrnuje širokou škálu radiátorů - od náhradních otopných těles typu Line K nebo Profil Kompakt, přes ploché radiátory Plan-V nebo Plan-Kompakt, až po kompaktní modely Plan VM a mnoho dalších. Na webu KAMODY.cz najdete tyto radiátory za velmi výhodné ceny. K dispozici je také veškeré příslušenství a upevnění pro radiátory.

Přehled dostupných radiátorů

Náhradní radiátory: Náhradní radiátory jsou vhodné zejména pro rychlou výměnu stávajících starých radiátorů. Při instalaci můžete snadno využít stávající připojení. Pokud se liší rozteč nábojů mezi starým a novým radiátorem, lze tento problém řešit speciálními adaptéry.

Deskové/ventilové radiátory: Mezi desková topná tělesa patří všechny typy radiátorů, které vyzařují teplo přímo skrze jejich povrch bez mezery. Tyto radiátory jsou úsporné, vyžadují méně vody a mohou snížit spotřebu energie až o 30 %. Ventilové radiátory, které mají již přednastavený ventil přímo od výrobce, se řadí také mezi desková otopná tělesa.

Kompaktní radiátory: Kompaktní radiátory nabízejí různé možnosti připojení, které jsou umístěny na obou stranách radiátoru pro snadnější instalaci a adaptaci. Množství tepla dodávaného do místnosti závisí na konstrukci radiátoru a na počtu topných panelů a konvekčních desek. Pokud radiátor obsahuje dostatek těchto prvků, dokáže efektivně ohřívat jak materiál v místnosti, tak i vzduch. Kompaktní radiátory mohou mít například rohový radiátorový ventil nebo jiné typy přídavných ventilů.

Co jsou to hygienické radiátory?

Hygienické radiátory jsou radiátory, které splňují určitá kritéria pro použití ve zdravotnických a veřejných zařízeních. Mají hladký a neporézní povrch. Mají také úzký vodorovný povrch, což znamená, že se na nich usazuje méně prachu. Boční panely a kryty jsou obvykle odnímatelné, což usnadňuje kompletní čištění. V souladu s tím jsou hygienické radiátory vhodné zejména pro alergiky nebo osoby trpící MCS.

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými modely?

Hlavní rozdíl spočívá v druhu vyzařovaného tepla, které se dělí na konvekční a sálavé. Ačkoliv radiátory vytvářejí oba typy tepla, rozdělují je mezi sebou různě podle konstrukce. Sálavé teplo trvá déle a bývá vnímáno jako příjemnější. Typ radiátoru určuje počet topných a konvektorových desek – první číslo označuje topné desky, druhé konvektorové.

Konvekční radiátory, opatřené tenkými kovovými žebry, jsou připojeny k centrálnímu topení a ohřívány vodou nebo elektricitou. Tím dochází k výměně tepla s okolním vzduchem. U sálavých radiátorů zůstává vzduch v místnosti chladnější, zatímco teplo se šíří ohříváním kapalného nebo pevného materiálu v místnosti.

Samozřejmě, různé modely radiátorů se liší i designem a velikostí. Je důležité, aby design radiátoru ladil s místností, aby nepůsobil rušivě. Větší radiátor není na škodu, naopak příliš malý může mít problémy s dosažením požadovaného výkonu a nedostatečně vytopit větší místnosti.

Nainstalujte si radiátory za co nejnižší cenu díky správné montáži

Ať už montujete nový radiátor nebo měníte starý, s tím správným vybavením to půjde rychle a bez problémů. Nejlepší místo pro umístění radiátoru je pod oknem, ale můžete ho dát i kamkoliv jinam, pokud tam máte možnost napojení.

Na výběr máte z různých montážních sad. Jsou tu rychloupínací držáky, sady pro nástěnnou montáž s nastavitelnou hloubkou nebo bez ní, vrtací držáky a i podlahové stojany. S jasným návodem si montáž zvládnete sami.

Nejdřív připevněte na stěnu vhodnou konzolu ve správné výšce podle vašeho radiátoru. Dodržte odstup 10 cm od horního okraje a 15 cm od dolního. Do upevňovacích otvorů dejte zátky. Pak už radiátor jen zavěsíte. Podle typu radiátoru možná bude potřeba přidat termostatický ventil nebo termostatickou hlavici.

Až bude radiátor na místě, připojte přívodní a zpětný ventil. Dávejte pozor, abyste je nepřipojili naopak. Pokud trubky vedou ze zdi, použijte úhlový připojovací ventil, a pokud z podlahy, tak přímý.

Spodní část termostatického ventilu ideálně utěsněte konopím a pak přišroubujte průtokový otvor. Připojovací trubka by měla směřovat ven. Pak už můžete přidat horní část ventilu. Proti otvoru pro připojení dejte vzduchovou zátku a všechny ostatní otvory zakryjte zaslepovacími zátkami.

Kupte radiátory levně na KAMODY.cz

Pokud potřebujete vyměnit stávající radiátory ve vašem domě nebo chcete nainstalovat nový topný systém s kvalitními, ale cenově dostupnými radiátory, KAMODY je místo, kde najdete přesně to, co sháníte. Nabízíme široký sortiment různých typů radiátorů a příslušenství pro jejich montáž. Většina modelů je skladem a doručíme je vám během několika dnů.

Naše stránky jsou přehledně rozdělené do kategorií, takže rychle najdete, co potřebujete. Díky našim praktickým filtrům je nakupování v našem e-shopu hračka. Na baumarkteu.de najdete nejen radiátory a příslušenství k jejich montáži, ale i mnoho dalšího pro kutily, které se hodí doma i na zahradě.

Za nákup můžete zaplatit různými způsoby, což vám umožní snadno a bez problémů uhradit vaši objednávku. Pokud máte nějaké dotazy, rychle vám pomůže náš interaktivní kontaktní formulář. A pokud potřebujete jakoukoliv další pomoc nebo máte další dotazy, náš zákaznický servis je vám k dispozici prostřednictvím e-mailu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.